Wyszukiwarka
Marka
Model
Kod silnika
Pojemność [cm3]
Moc [kW / KM]  / 
LUB PODAJ SYMBOL ZAMIENNIKA
Zamiennik
Strona główna  |  Kontakt - najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Czy posiadacie w swojej ofercie specjalne przewody do pojazdów zasilanych gazem?

W swojej ofercie posiadamy przewody zalecane do stosowania w pojazdach zasilanych gazem LPG/CNG. Są to przewody serii AB. Ich silikonowa izolacja zapewnia bardzo dobrą wytrzymałość na podwyższoną temperaturę panującą w komorze silnika zasilanego takim paliwem, a konstrukcja rdzenia - łatwość przenoszenia ładuknu elektrycznego z cewki do świecy zapłonowej co zapewnia równą pracę silnika.

W jaki sposób prawidłowo wymienić wiązkę przewodów zapłonowych?

Aby prawidłowo wymienić wiązkę przewodów zapłonowych należy postępować zgodnie z poniższymi zasadami:

  • Wymianę należy wykonywać na wyłączonym i zimnym silniku.
  • Przewody należy wymieniać pojedynczo, aby zachować odpowiednią kolejność.
  • Demontując stary przewód, nie należy ciągnąć za kabel, lecz chwycić za osłonę i wykonując ruchy obrotowe próbować wyjąć końcówkę. Nie należy również używać narzędzi takich jak kombinerki, obcęgi itp.
  • Po demontażu starego przewodu należy wszystkie połączenia przetrzeć szmatką usuwając zbędny smar lub olej.
  • Zamontować nowy przewód w miejsce starego mocno dociskając końcówkę. Prawidłowość montażu powinno potwierdzić charakterystyczne "kliknięcie" w momencie połączenia końcówki przewodu ze świecą lub dystrybutorem/cewką.
  • Przed uruchomieniem pojazdu należy dokładnie sprawdzić prawidłowość montażu, zwracając dokładną uwagę na przebieg przewodów. Przewody nie mogą stykać się z żadną ruchomą częscią silnika ani z kolektorem wydechowym.

Czy produkujecie przewody do samochodów BMW wyposażone w impulsator?

Niestety nasze przewody nie posiadają zamontowanych impulstorów. Jednakże ich konstrukcja pozwala w bardzo prosty sposób przełożyć oryginalny impulsator do naszych przewodów. W tym celu należy zdjąć impulsator ze starych przewodów, wykręcić końcówkę świecową z nowego przewodu, przełożyć impulsator, odciąć około 3-5mm przewodu i ponownie wkręcić końcówkę świecową.

© Copyright 2006-2013 THE LEADER Polska   |  Mapa witryny   |  Regulamin sklepu internetowego